2025-11-06
Policijski službenici danas su po nalogu POSKOK-a oduzeli službeni mobitel federalnom ministru razvoja, poduzetništva i obrta i dopremijera Vlade FBiH Vojinu Mijatoviću.
Kako saznajemo telefoni su oduzeti i Senadu Šantiću i Bojanu Laziću, vlasnicima firmi konzorcija koji su dobila budžetska sredstva na javnom pozivu koji je raspisalo ministarstvo na čijem čelu je Mijatović.
Riječ je o predistražnim radnjama u predmetu u vezi sa krivičnom prijavom koju su protiv Mijatovića podnijeli vlasnici sarajevske IT kompanije "Bloomteq".
Oni smatraju da je Mijatović naštimao javni poziv težak 1,2 miliona KM za određenu kompaniju.
Prijava je formalno podnesena nakon što je Senad Šantić, vlasnik mostarske firme koja je bila dio pobjedničkog konzorcija, u podcastu "Plenum" ispričao kako je "Mijatović rekao da će za njih raspisati javni poziv", u trenucima dok su tragali za potrebnih 600 hiljada dolara. Podnosioci krivične prijave smatraju da je federalni ministar obećao da će raspisati javni poziv kako bi 1,2 miliona KM dobila određena firma s kojom je imao dogovor.
Jedna od firmi iz pobjedničkog konzorcija se povukla iz posla nakon objave ovih informacija.
Ono što je bilo posebno sporno u ovom javnom pozivu, a o čemu je Klix.ba prvi i pisao u aprilu, jeste da je javni poziv trajao svega devet dana, od čega šest radnih, iako je bilo potrebno dostaviti obimnu dokumentaciju, kao i to da su aplikacije pregledane na neradni dan.
Ishrana tokom trudnoće ključna je za zdravlje majke i pravilan razvoj bebe...
Lauren Sánchez, supruga osnivača Amazona Jeffa Bezosa, ponovo je priv..
Tehnički problemi sa softverom za obradu biometrijskih podataka koji su se p..
Tridesetpetogodišnji napadač Sulejman Krpić je napustio Željezniča..
Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staša Košarac..
Kim Kardashian, poznata ličnost na društvenim mrežama i televiziji, ..
VRATI SE NA VRH