2022-11-04
Gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić zvanično se odrekla zastupničkog mandata koji je osvojila u Skupštini KS na proteklim Općim izborima i potpisala je izjavu o odricanju u CIK-u, saznaje Novinska agencija Patria.
Prema informacijama, ona je za sada jedina koja se odrekla mandata.
Na sljedećoj sjednici CIK-a trebao bi biti dodijeljen zamjenski mandat, a sljedeći s liste je Kenan Magoda. S obzirom da je on predsjednik Turističke zajednice KS pitanje je koje funkcije će se odreći jer ne može obavljati obje.
U narednih 15 dana trebala bi biti zakazana konstituirajuća sjednica Skupštine KS s obzirom da su od potvrđivanja rezultata Općih izbora počeli zakonski rokovi za formiranje i konstituisanje vlasti i organa vlasti.
(Patria/Admir O.)
Ishrana tokom trudnoće ključna je za zdravlje majke i pravilan razvoj bebe...
Lauren Sánchez, supruga osnivača Amazona Jeffa Bezosa, ponovo je priv..
Tehnički problemi sa softverom za obradu biometrijskih podataka koji su se p..
Prema podacima na osnovu pretraživanja letova na popularnoj platformi Kayak,..
Tridesetpetogodišnji napadač Sulejman Krpić je napustio Željezniča..
Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staša Košarac..
Kim Kardashian, poznata ličnost na društvenim mrežama i televiziji, ..
VRATI SE NA VRH