2022-12-20
Vrhbosanski nadbiskup metropolita mons. Tomo Vukšić u ponedjeljak, 19. decembra 2022. susreo se s odgovornim osobama iz četiri narodne kuhinje u Sarajevu te im je tom prigodom darovao donaciju za ukupno 2000 obroka
Najprije je u pratnji ekonoma Vrhbosanske nadbiskupije Vladimira Pranjića i predstojnika Ureda za odnose s javnošću Dražena Kusture posjetio Muslimansko dobrotvorno društvo Merhamet gdje se susreo s predsjednikom društva Kenanom Vrbanjcem i njegovim suradnicima.
Vukšić je tom prigodom upoznao svoje domaćine kako je do vremena pandemije koronavirusa bio običaj da vrhbosanski nadbiskup organizira božićni prijem za predstavnike javnog, političkog i kulturnog života, ali je pandemija to zaustavila.
Stoga je smatrao svrsishodnijim o blagdanu Božića darovati po 500 obroka za korisnike četiri narodne kuhinje u Sarajevu: Merhametovoj, Caritasovoj, Kruha Sv. Ante te Dobrotvorovoj i na taj način pomoći ljudima koji su u najvećoj potrebi. Nakon što ga je Vrbanjac upoznao s radom institucije kojoj je na čelu, nadbiskup Tomo im je uputio riječi ohrabrenja da ustraju na plemenitom putu pomaganja najpotrebitijima.
N1
Ishrana tokom trudnoće ključna je za zdravlje majke i pravilan razvoj bebe...
Lauren Sánchez, supruga osnivača Amazona Jeffa Bezosa, ponovo je priv..
Tehnički problemi sa softverom za obradu biometrijskih podataka koji su se p..
Prema podacima na osnovu pretraživanja letova na popularnoj platformi Kayak,..
Tridesetpetogodišnji napadač Sulejman Krpić je napustio Željezniča..
Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staša Košarac..
Kim Kardashian, poznata ličnost na društvenim mrežama i televiziji, ..
VRATI SE NA VRH