2022-12-10
Lider Naroda i pravde (NiP) Elmedin Konaković komentarisao je današnji sastanak predstavnika Osmorke sa SNSD-om na kojima se pregovaralo o foormiranju vlasti na državnom nivou u BiH.
Kako je rekao Konaković, razgovori sa delegacijom SNSD-a protekli su "vrlo korektno".
"Svjesni smo da u prvi plan moramo staviti stvari oko kojih se slažemo, u interesu svih naroda i građana koji žive u Bosni i Hercegovini. Zabavne su priče kako je bilo ultimatuma i ispunjavanja želja. Evropska perspektiva Bosne i Hercegovine, ekonomija, energetika, obrazovanje, saobraćajna infrastruktura, neke su od tema o kojim smo razgovarali", naveo je Konaković.
Dodao je da bi "lakše bilo fingirati svađe, ali ništa nam dobro takav koncept nije donio".
Podsjećamo, nakon današnjeg sastanak obratio se i lider SNSD-a Milorad Dodik rekavši da su sa predstavnicima Osmorke razgovarali su o formiranju Vijeća ministara i drugih tijela na nivou BiH.
"SNSD sa svojim koalicionim partnerima, Osmorkom i HDZ-om je definitivno struktura koja će zajedno formirati vlast na nivou BiH. Dogovorili smo se da iduće sedmice timovi koje smo naveli održe sastanke kako bi krenuli u rješavanje pitanja vezanih za privredu i institucionalno kretanje", kazao je Dodik
Ishrana tokom trudnoće ključna je za zdravlje majke i pravilan razvoj bebe...
Lauren Sánchez, supruga osnivača Amazona Jeffa Bezosa, ponovo je priv..
Tehnički problemi sa softverom za obradu biometrijskih podataka koji su se p..
Prema podacima na osnovu pretraživanja letova na popularnoj platformi Kayak,..
Tridesetpetogodišnji napadač Sulejman Krpić je napustio Željezniča..
Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staša Košarac..
Kim Kardashian, poznata ličnost na društvenim mrežama i televiziji, ..
VRATI SE NA VRH